626-512-5186 AYSOAREA1U@GMAIL.COM

Area League full schedule

Saturday
  Time Field Field Div Pool Home Visitors Ref
1 8:00 AM ROIS 6 G14U 1 G14U-602-MIRANDA G14U-112-BECERRA 624
2 8:00 AM ROIS 11 G14U 1 G14U-023-VALDEZ G14U-624-ASADA 602
3 8:00 AM ROIS 12 B14U 1 B14U-23-VILLACORTE B14U-215-CACERES 112
4 8:00 AM ROIS 10 B14U 2 B14U-602-ILLINGWORTH B14U-624-WONG 23
5 8:15 AM La Subida 2 G10U 1 G10U-112-ROSALES G10U-602-CABRERA 23
6 8:15 AM La Subida 3 G10U 2 G10U-23-KOVALL G10U-112-ESQUEDA 602
7 8:15 AM La Subida 1 B12U 1 B12U-624-HOANG B12U-602-FISHER 112
8 8:15 AM La Subida 4 B12U 2 B12U-215-MORA B12U-112-SALAZAR 23
9 8:15 AM Schabarum 1 B10U 1 B10U-602-MOLINA B10U-112-DURR 23
10 8:15 AM Schabarum 2 B10U 2 B10U-23-SAUCEDO B10U-112-OCHOA 602
11 8:15 AM Schabarum 3 G12U 1 G12U-602-BLAKE G12U-624-ALCARAZ 23
12 8:15 AM Schabarum 4 G12U 2 G12U-215-MAGALLANES G12U-602-SILVA 624
13 9:15 AM ROIS 6 G14U 2 G14U-624-REDNDEROS G14U-23-MARTINEZ 602
14 9:15 AM ROIS 11 G14U 2 G14U-112-LOPEZ G14U-602-GARCIA 23
15 9:15 AM ROIS 12 B14U 3 B14U-602-LINGER B14U-624-AVILA 112
16 9:15 AM ROIS
17 9:15 AM La Subida 2 G10U 3 G10U-624-HSEIH G10U-23-DORADO 112
18 9:15 AM La Subida 3 G10U 4 G10U-215-SAHAGUN G10U-602-ROBLEDO 23
19 9:15 AM La Subida 1 B12U 3 B12U-112-MORENO B12U-602-STEINBERGER 23
20 9:15 AM La Subida 4 B12U 4 B12U-23-RAMOS B12U-624-SESMA 215
21 9:15 AM Schabarum 1 B10U 3 B10U-215-CORTES B10U-23-RODRIGUEZ 602
22 9:15 AM Schabarum 2 B10U 4 B10U-624-SAKAI B10U-602-CARRILLO 23
23 9:15 AM Schabarum 3 G12U 3 G12U-23-CAMACHO G12U-624-DELGADO 602
24 9:15 AM Schabarum 4 G12U 4 G12U-112-BEETON G12U-23-MARQUEZ 624
25 10:30 AM ROIS 6 G14U 1 G14U-112-BECERRA G14U-023-VALDEZ 624
26 10:30 AM ROIS 11 G14U 1 G14U-624-ASADA G14U-602-MIRANDA 23
27 10:30 AM ROIS 12 B14U 1 B14U-112-SMITH B14U-23-VILLACORTE 624
28 10:30 AM ROIS 10 B14U 2 B14U-624-WONG B14U-23-SANDOVAL 602
29 10:30 AM La Subida 2 G10U 1 G10U-602-CABRERA G10U-624-LOPEZ 215
30 10:30 AM La Subida 3 G10U 2 G10U-112-ESQUEDA G10U-602-ALAMILLIO 624
31 10:30 AM La Subida 1 B12U 1 B12U-602-FISHER B12U-23-MCDONALD 602
32 10:30 AM La Subida 4 B12U 2 B12U-112-SALAZAR B12U-23-DAVIS 624
33 10:30 AM Schabarum 1 B10U 1 B10U-112-DURR  B10U-624-ESTRADA 215
34 10:30 AM Schabarum 2 B10U 2 B10U-112-OCHOA B10U-602-SPENCER 624
35 10:30 AM Schabarum 3 G12U 1 G12U-624-ALCARAZ G12U-112-CHAVEZ 23
36 10:30 AM Schabarum 4 G12U 2 G12U-602-SILVA G12U-23-SANTOS 112
37 11:30 AM La Subida 2 G10U 3 G10U-23-DORADO G10U-112-PACHECO 602
38 11:30 AM La Subida 3 G10U 4 G10U-602-ROBLEDO G10U-23-SALCIDO 112
39 11:30 AM La Subida 1 B12U 3 B12U-602-STEINBERGER B12U-624-PEREZ 112
40 11:30 AM La Subida 4 B12U 4 B12U-624-SESMA B12U-112-PATITUCCI 602
41 11:30 AM Schabarum 1 B10U 3 B10U-23-RODRIGUEZ B10U-624-FERREL 112
42 11:30 AM Schabarum 2 B10U 4 B10U-602-CARRILLO B10U-23-RIVERA 624
43 11:30 AM Schabarum 3 G12U 3 G12U-624-DELGADO G12U-602-FELD 23
44 11:30 AM Schabarum 4 G12U 4 G12U-23-MARQUEZ G12U-624-PAEZ 112
45 11:45 AM ROIS 6 G14U 2 G14U-602-GARCIA G14U-624-REDNDEROS 112
46 11:45 AM ROIS 11 G14U 2 G14U-23-MARTINEZ G14U-112-LOPEZ 215
47 11:45 AM ROIS 12 B14U 3 B14U-112-ZAYAS B14U-602-LINGER 624
48 11:45 AM ROIS
49 1:00 PM ROIS 6 G14U 1 G14U-602-MIRANDA G14U-023-VALDEZ 112
50 1:00 PM ROIS 11 G14U 1 G14U-112-BECERRA G14U-624-ASADA 23
51 1:00 PM ROIS 12 B14U 1 B14U-215-CACERES B14U-112-SMITH 602
52 1:00 PM ROIS 10 B14U 2 B14U-23-SANDOVAL B14U-602-ILLINGWORTH 624
53 1:00 PM La Subida 2 G10U 1 G10U-624-LOPEZ G10U-112-ROSALES 23
54 1:00 PM La Subida 3 G10U 2 G10U-602-ALAMILLIO G10U-23-KOVALL 112
55 1:00 PM La Subida 1 B12U 1 B12U-23-MCDONALD B12U-624-HOANG 112
56 1:00 PM La Subida 4 B12U 2 B12U-23-DAVIS B12U-215-MORA 624
57 1:00 PM Schabarum 1 B10U 1  B10U-624-ESTRADA B10U-602-MOLINA 23
58 1:00 PM Schabarum 2 B10U 2 B10U-602-SPENCER B10U-23-SAUCEDO 624
59 1:00 PM Schabarum 3 G12U 1 G12U-112-CHAVEZ G12U-602-BLAKE 624
60 1:00 PM Schabarum 4 G12U 2 G12U-23-SANTOS G12U-215-MAGALLANES 602
61 2:15 PM ROIS 6 G14U 2 G14U-112-LOPEZ G14U-624-REDNDEROS 602
62 2:15 PM ROIS 11 G14U 2 G14U-602-GARCIA G14U-23-MARTINEZ 112
63 2:15 PM ROIS 12 B14U 3 B14U-624-AVILA B14U-112-ZAYAS 23
64 2:15 PM ROIS
65 2:15 PM La Subida 2 G10U 3 G10U-112-PACHECO G10U-624-HSEIH 624
66 2:15 PM La Subida 3 G10U 4 G10U-23-SALCIDO G10U-215-SAHAGUN 602
67 2:15 PM La Subida 1 B12U 3 B12U-624-PEREZ B12U-112-MORENO 23
68 2:15 PM La Subida 4 B12U 4 B12U-112-PATITUCCI B12U-23-RAMOS 624
69 2:15 PM Schabarum 1 B10U 3 B10U-624-FERREL B10U-215-CORTES 602
70 2:15 PM Schabarum 2 B10U 4 B10U-23-RIVERA B10U-624-SAKAI 112
71 2:15 PM Schabarum 3 G12U 3 G12U-602-FELD G12U-23-CAMACHO 215
72 2:15 PM Schabarum 4 G12U 4 G12U-624-PAEZ G12U-112-BEETON 602
SUNDAY
SEMI FINALS*
73 8:00 AM ROIS TBD G14U 1st place team pool 1 2nd place team pool 2
74 8:00 AM ROIS TBD G14U 1st place team pool 2 2nd place team pool 1
75 8:00 AM Schabarum 1 G10U 1st place team pool 1 1st place team pool 2
76 8:00 AM Schabarum 2 G10U 1st place team pool 3 1st place team pool 4
77 8:00 AM Schabarum 3 G12U 1st place team pool 1 1st place team pool 2
78 8:00 AM Schabarum 4 G12U 1st place team pool 3 1st place team pool 4
79 9:30 AM ROIS TBD B14U 1st place team from pool 1 wildcard
80 9:30 AM ROIS TBD B14U 1st place team from pool 2 1st place team from pool 3
81 9:30 AM Schabarum 1 B10U 1st place team pool 1 1st place team pool 2
82 9:30 AM Schabarum 2 B10U 1st place team pool 3 1st place team pool 4
83 9:30 AM Schabarum 3 B12U 1st place team pool 1 1st place team pool 2
84 9:30 AM Schabarum 4 B12U 1st place team pool 3 1st place team pool 4
* for other than G14U, exact matchup may change so that teams from same region do not play each other in semi final, where possible
FINALS
85 11:30 AM ROIS TBD G14U winner game 73 winner game 74
86 11:30 AM Schabarum G10U winner game 75 winner game 76
87 11:30 AM Schabarum G12U winner game 77 winner game 78
88 1:00 PM ROIS TBD B14U winner game 79 winner game 80
89 1:00 PM Schabarum 1 B10U winner game 81 winner game 82
90 1:00 PM Schabarum 3 B12U winner game 83 winner game 84